Listopad 2008

Ještě ke Kunratické. Kdo to letos zachraňoval

24. listopadu 2008 v 15:12 | Tomáš
Jelikož jsme zaspali registraci, jelikož jsme pracovali, jelikož... Tak jsme skoro všichni milnuli jeden z nejdůležitějších runů závěru sezóny. Hanba!
Tedy naštěstí nás ti nejdůležitější zas podrželi. Naše děti a dorost!
Emma, čerstvá posila přípravky Spartaku Praha 4 nastupovala do svého vůbec prvního závodu s respektem, ale běžela skvěle.
Kunratické srny bělely závistí.
Jan, ostřílená spartakovská střela je sice doma spíše na atletickém oválu a nejvíc mu svědčí superkrátké distance, ale neztratil se ani na udusané hlíně smíšeného středoevropského lesa.
Velkou radost v cíli korunuvala čokoládová sušenka a sladký černý čaj (do záběru se už nedostaly).
Skvělé výkony a k tomu skvělý podzimní den. Víkend ozdobilo počasí, za které by se nemuselo stydět ani babí léto. A kdo si ještě vzpomne na uplakaný ročník 2007, ví že to byla velká úleva.
Kuratická s pořadovým číslem 75. je za námi, ať žije šestasedmdesátka.

PS: Pokusíme se tentokrát nezaspat a nebo se raději registrujema a zaplatíme předem. Jako všichni, kdo nosí hlavu na krku :-D

Rave Run On National Mall

20. listopadu 2008 v 19:34 | Tomáš
Když to jde a milosrdný Hospodin vás zavede do země zaslíbené masovému běhu tak proč si taky nezaběhat. A proč ne rovnou vprostřed metropole. Pro běžce je mimo jiné skvělé, že leží ve srovantelných šířkách jako Sicílie takže počasí je i listopadu více než vlídné.
Je těžké si představit, že byste se uprostřede dne pohodlně proběhli kolem největších pozoruhodností našeho stověžatého srdce a je ještě těžší to zkusit. Víme to, zkusili jsme to.
Pokud v DC nenarazíte na One Million March nebo inauguraci prezidenta, máte celkem solidní jistotu, že místa bude dost. Jste konec konců v USA. A když to vezmete po obvodu National Mall máte další jistotu nějakých 6 nebo 7K na skvělém jemném štěrku. Na šílence v trenýrkách jsou tu všichni zvyklí. Takže: Go Ahead!
PS: Jsou zvyklí i na i***ty, kteří se snaží sami vyfotit před Bílým domem, a když jim podruhé spadne telefon z metrového patníku na betonový chodník najde se určitě někdo kdo vlídně pronese: May I help You? - Tak snad jen tolik k určitému výrazu na fotografii.
Tato zahraniční zpráva mohla vzniknout díky odolnosti některých modelů telefonů Nokia.

Generál po bitvě: Není důležité vyhrát

19. listopadu 2008 v 12:07 | TomášProdloužený víkend se státním svátkem přinesl dvě skvělé běžecké události. Běh 17. listopadu a Hadiběh. Hvězda a Stromovka. Co víc si může skromný pražský jogger přát? Snad jen dobré počasí a to bylo na jedničku. Teplota, tlak, rosný bod vše nad průměrem počínajícího hlubokého podzimu.
Druhý dech se přesto tentokrát chytit nepodařilo. Tomáš Šponar, reprezentant SC RRC do cíle nedalako letohrádku Hvězda dorazil až na následující pozici:
36. ŠPONAR Tomáš CZE Second Wind RRC 00:27:07.0 -00:08:15.0
Šestý od konce a jak vidíte sami, ztráta na vítěze veteránské kategorie 40+ je značná. Podrobná analýza závodu se dá shrnout do tří slov: příliš ostrý start. Tedy klasická číííítanková chyba.
Pokud budeme zkoumat pocity našeho borce, dostaneme se ovšem na opačný konec žebříčku. Dají se shrnout dvěma slovy: úplná euforie. Kdy si zaběháte na stejném okruhu s českou špičkou a s dobrým pocitem, že jste ani přes značné objektivní potíže nepřešli do chůze i když vám ztuhla lýtka na kámen, že jste to nevzdali i když se za vámi vláčely plíce na průduškách? (na veteránských 6K by to taky byla super ostuda :)
Hadiběh o den později byl tedy velmi poučený. Odložený nástup, tempo sdílené ve skupině zkušených běžců přesněji běžkyň, takže zbyly síly i na více méně důstojný finish a čas kolem 24 - 25:00, pravda na o něco ktaší trati - hrubým odhadem 5,7K. Atmosféra Hadiběhu byla skvělá; rave run, který lze doporučit všem, kdo se bojí dresů, čipů a vůbec velkých běhů.

Už jsme zpět a zas v plné parádě! No More Blogger!

14. listopadu 2008 v 14:30
Snažili jsme se zachránit texty a fota ze zablokovaného blogu na ddech.blogspot.com; zatím se nedaří. Uncle Google stále slibuje, že zkontroluje náš web (viz. níže), který omylem zastavil antispamový jeho robot. Už nám to slibují nejméně popáté a teď už ně kašleme. So long, Blogger!
Jestli to vůbec zas spustí, tak to u Google smažem a budem doufat, že na Blog.cz budou na bezmocnou hrstku běžců z Podolí vlídnější.

My rozhodně běžíme dál!

Your blog is disabled
Blogger's spam-prevention robots have detected that your blog has characteristics of a spam blog....Since you're an actual person reading this, your blog is probably not a spam blog. Automated spam detection is inherently fuzzy, and we sincerely apologize for this false positive.
We received your unlock request on November 18, 2008. On behalf of the robots, we apologize for locking your non-spam blog. Please be patient while we take a look at your blog and verify that it is not spam.
P.S. To je tedy vzkaz od Bloggera, kde jsme provozovali Second Wind od září. Blokují nás z nezmáných příčin víc než měsíc. Opakovaně žádáme o revizi; ono tedy ani není pořádně kde. Bloody Robots :-D Děkujem nicméně všem za předchozí návštěvy a popdoru a varujeme všechny před blogspot.com