Generál po bitvě: Není důležité vyhrát

19. listopadu 2008 v 12:07 | TomášProdloužený víkend se státním svátkem přinesl dvě skvělé běžecké události. Běh 17. listopadu a Hadiběh. Hvězda a Stromovka. Co víc si může skromný pražský jogger přát? Snad jen dobré počasí a to bylo na jedničku. Teplota, tlak, rosný bod vše nad průměrem počínajícího hlubokého podzimu.
Druhý dech se přesto tentokrát chytit nepodařilo. Tomáš Šponar, reprezentant SC RRC do cíle nedalako letohrádku Hvězda dorazil až na následující pozici:
36. ŠPONAR Tomáš CZE Second Wind RRC 00:27:07.0 -00:08:15.0
Šestý od konce a jak vidíte sami, ztráta na vítěze veteránské kategorie 40+ je značná. Podrobná analýza závodu se dá shrnout do tří slov: příliš ostrý start. Tedy klasická číííítanková chyba.
Pokud budeme zkoumat pocity našeho borce, dostaneme se ovšem na opačný konec žebříčku. Dají se shrnout dvěma slovy: úplná euforie. Kdy si zaběháte na stejném okruhu s českou špičkou a s dobrým pocitem, že jste ani přes značné objektivní potíže nepřešli do chůze i když vám ztuhla lýtka na kámen, že jste to nevzdali i když se za vámi vláčely plíce na průduškách? (na veteránských 6K by to taky byla super ostuda :)
Hadiběh o den později byl tedy velmi poučený. Odložený nástup, tempo sdílené ve skupině zkušených běžců přesněji běžkyň, takže zbyly síly i na více méně důstojný finish a čas kolem 24 - 25:00, pravda na o něco ktaší trati - hrubým odhadem 5,7K. Atmosféra Hadiběhu byla skvělá; rave run, který lze doporučit všem, kdo se bojí dresů, čipů a vůbec velkých běhů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jakub N. Jakub N. | E-mail | 20. listopadu 2008 v 16:18 | Reagovat

Ano, ten pocit, kdy se přes vás v oboře Hvězda přeřítí šílenou rychlostí skupina vyzáblých šedovlasých veteránů (o věku radši pomlčím) a vy nemáte NEJMENŠÍ šanci se s nimi držet aspoň sto metrů, je skutečně neopakovatelný. Aspoň do dalšího závodu...

2 Tomáš Tomáš | 21. listopadu 2008 v 11:26 | Reagovat

Jediný, co nás může držet nad vodou je víra, že v šedesáti se taky možná doberem takový kondice. Pořád na to máme něco kolem dvaceti až čtyřiceti let; tak když to neproflákáme, tak snad.... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama