BBB: Babice s Billem Bowermanem

19. září 2011 v 0:59 | Tomáš
První Babický trail se pro mě stal jednoznačně jednou ze zásadních událostí mého závodění. Takovou, kterou bych nejspíš přirovnal k mým prvním závodům vůbec, k mým prvním Běchovicím, k mému druhému a zatím nejrychlejšímu maratonu...
Kdybych si měl úplně poctivě odpovědět na to, jak se to semlelo, musel bych zatáhnout hodně velký oblouk. Tak se spokojím jen se samotnou přípravou na závod. Přesněji s posledním večerem před dnem B.
Řek bych, že většina lidí, co výřili tak nebo onak kolem Babic, se taky snažila pochytat aspoň něco z Fokusu o běhání od Honzy Dufka na ČT24. A dodávám, že a dobře udělali.
Já měl předpremiéru už za sebou, tak jsem si mohl po letech opět dopřát podívanou na Without Limits. Před první cestou do Babic jsem to bral jako povinnost - jako součást trénikové přípravy; nakonec aspoň něco, když už chybí všechny ty intervaly a kopce:)
A dobře jsem udělal: To, co jsem si nakonec nesl do peřin, byla slova Billa Bowermana z posledního rozloučení s Prefontainem: "...he finally got it through my head that the real purpose of running isn't to win a race. It's to test the limits of the human heart..."
Tak jo, ráno jsme z těch peřin vyskočili prohnali se průmyslovým předměstím Prahy, vymetli okoralý asfalt silnice za jejími humny... a přesně tohle velké srdce a odvahu jsme v Babicích potkali.
I s vlídným zacházením, dětským koutkem, skvělou trasou, vynikající muzikou, obrovským fanděním, s Výborem dobré vůle, s pořádnými výkony, se skvělým cateringem i s osobními rekordy...
To je to, co zas a znovu řeším - jaký to dává smysl a tady to přesně zapadlo jedno do druhého.
Kdo nevěří, ať tam běží.
Babice už za rok ve vašich závodních kalendářích...
Godspeed!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Freudl (086) Honza Freudl (086) | E-mail | Web | 19. září 2011 v 8:41 | Reagovat

Naprostý souhlas. Na Babice jsem vyrazil jako Běžec dobré vůle se smíšenými pocity. Nikdy jsem na "malém" závodě nebyl a trochu jsem se obával, že svým výkonem 55 na 10 km na mě pořadatelé budou muset chvíli čekat. Na druhou stranu partička organizátorů dávala tušit, že to nebudou jen chrtí závody.
To co jsem zažil ale předčilo mé očekávání. Pohoda už od rána, dvouletý syn se nenudil ani chvíli a i když odpoledne usínal ve stoje, nechtěl celé druhé kolo od trati, aby mi fandil. Skvělá organizace, jídlo, lidi. Prostě příjemný den s rodinou u kterého jsem si parádně zaběhal. Moc se nám v Babicích líbilo a příště určitě přijedeme zase. Díky moc Davidovi za tenhle nápad.

2 Viktor (022) Viktor (022) | 19. září 2011 v 8:51 | Reagovat

Pro mě to byl jednoznačně zážitel letošní sezóny. Vše, co jsi napsal o úrovni závodu, podepisuji.
Přesně pro tyto chvíle a lidi kolem toho běhám.

Skvělá akce!

V.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama